سقف کاذب :

   همانطور که از اسم آن پیداست سقفهایی با متریال پیش ساخته که به منظور موارد بسیاری در ساختمان استفاده می شود

   سقف کاذب انواع زیادی دارد و همچنین کاربرد های فراوان. در زیر به گونه هایی از آن که در حیطه کاری این مجموعه میباشد اشاره میکنیم.

  انواع سقف کاذب:

 آرمسترانگ: که با اسمهای دیگری همچون (کلیک  - 60در60)نیز متداول است. سازهای با ریل های پیش ساخته از جنس گالوانیزه با پوشش روکش دار در رنگهای مختلف . این سقف مشبک   با قابلیت تایل های مختلفی  که دارد بیشترین کاربرد را در اماکن مختلف اداری- تجاری- بیمارستان ها و ارگانهای مختلف دارا میباشد. انواع تایل های 60در60 که در این سقف استفاده میشود تایل گچبرگ روکش PVCتابل آکوستیک -تایل تمامPVC تایل آلومینیومی-تایل MDF-پلکسی و..که هر کدام مربوط به فضایی خاص طرحی شده است.

 

    کناف: سقفی از جنس ورقهای گچی پیش ساخته به ضخامت های مختلف و در انواع مختلف ضد حریق-ضد رطوبت

اسکلت این سقف با سازه هایی از جنس گالوانیزه میباشد و این سقف نیز همانند سقف آرمسترانگ در حال حاضر کاربرد فراوان در صنعت ساختمان دارد – قابلیت کناف فقط در سقف کاذب نیست و در ایجاد دیوارهای کاذب و جدا سازی نیز بسیار استفاده میشود.این سقف در دو نوع سقفهای ساده و دکوراتیو اجرا میشود وقابلیت فرمهای مختلف و نور مخفی را نیز دارا میباشد.

 

دامپا :این سقف از جنس گالوانیزه یا عمداتا آلومینیوم میباشد. این گونه سقف تا قبل از سقف های آرمسترانگ یا 60در60متداول بود و هم اکنون نیز در جاهای بخصوص از آن استفاده میشود. سقفی سبک با ورقهای آلومینیومی ساده یا مشبک با رنگ الکترو استاتیک که بیشتر در بیمارستانها- راهروها- جاه های مرطوب – سوله ها و.. مورد استفاده قرار میگیرد.

 PVC: این سقف از جنس پلاستیک با روکش های رنگی و طرح دار است که به خاطر حسن ضد آب بودن در  حال حاضر کاربرد آن در سرویس های حمام ودستشویی – استخرها رستورانها و.. میباشد.

پلی کربنات : این نوع سقف با ورقهایی از خانواده طلق و پلاستیک مقاوم در برابر سرما و گرما میباشد که عمداتا در پاسیو – حیاط خلوت- گلخانه- آلاچیق-پل های عابر پیاده و از اینگونه کاربرد دارد . این گونه سقف بیشتر در فضا های بیرونی مورد استفاده قرار میگیرد با قابلیت رد کردن نور از سقف به همراه زیر سازی از آهن یا آلومینیوم.

محاسن سقفهای کاذب :

نصب سریع – سبک سازی ساختمان- اکوستیک کردن(صداگیری) قابلیت نور پردازی –دسترسی به سقف اصلی وتاسیسات کار شده- عایق گرما و سرماو رطوبت- ضد حریق و...